عنوان ها
اخبار > ضرورت آموزش اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری اجتماعی به افراد جامعه


    نسخه چاپي           ارسال به دوست

  ضرورت آموزش اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری اجتماعی به افراد جامعه
 
 

درکنار آموزش های فنی و حرفه ای، آموزش مسئولیت پذیری اجتماعی و تعلقی به افراد هم باید در نظر گرفته شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین ،
"فریدون همتی"استاندار قزوین در دیدار با سید علی موسوی سرپرست معاونت آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و عزت اله اردشیری مدیرکل دفتر برنامه ریزی،نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت : نهادینه کردن فرهنگ در جامعه در کنارآموزش های فنی و تخصصی ضرورت دارد و باید بتوان افراد را در حین آموزش احساس مسئولیت پذیری اجتماعی و تعلقی و شخصیتی در آنها ایجاد کرد .
وی افزود : سازمان هایی که افراد با انگیزه، خلاق و نوآور دارندهمیشه زنده و پویا خواهند ماند و از نتایج تعلق کارگر به کارفرما بهره وری بالا خواهد بود.
استاندار به سازمان های پویا اشاره کرد و افزود : ایجاد قدرت نوآوری و آموزش در کارکنان و استفاده از سیستم های پایین به بالا در مدیریت ،سازمان را دائما به سمت اصلاح مسیر خواهد برد و در آینده موجی از افکار سازنده به سمت سازمان خواهد آمد.
همتی به روحیه کم کارکنان در محیط های کاری اشاره و تصریح کرد: آموزش خودباوری و جرات دادن به کارکنان در تمام بخش های اقتصاد اعم از کشاورزی ،صنعتی و خدمات می تواند این حوزه ها را به صورت کامل متحول کند.
همتی به مثلث آموزشگاه های فنی و حرفه ای ،کاریابی ها و واحدهای صنعتی اشاره و اذعان داشت : ایجاد این حلقه می تواند در زمینه ارتباط بین آموزشگاه های فنی و حرفه ای ،کاریابی ها و واحدهای صنعتی می تواند مفید باشد و باید به جد به دنبال تحقق این امر بود .
وی بیان کرد : توجه به بخش خصوصی در زمینه آموزش می تواند مفید باشد و در آموزش ها دائما باید به دنبال محصولات با کیفیت بالا و قیمت پایین بود.
استاندار در ادامه به علم روز و نیاز های روز جامعه اشاره کرد و گفت : آموزشگاه ها باید در موضوعات جدید آموزشی از قبیل ICT ،انرژی های نو و ... باید وارد شوند و از خروجی های این امرایجاد اشتغال جدید و پایدار خواهد بود .
وی گفت : در حوزه ICT پایان و اشباع شدن وجود ندارد و دنیای بی پایانی در بازار ICT وجود دارد و باید دراین حوزه اهتمام ویژه ای از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای شود .
سید علی موسوی سرپرست معاونت آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در پایان به ارائه گزارشی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و مشکلات کشوری و استانی پرداخت و افزود : در حال حاظر8000 آموزشگاه در کشور وجود دارد که این مقدار در 10 سال گذشته تعداد 14000 بود که 6000 آموزشگاه به دلیل عدم توجیه اقتصادی جمع آوری شده اند.
وی از استاندار درخواست کرد تا در زمینه آموزش های کارکنان دولت به آموزشگاه های خصوصی سازمان فنی و حرفه ای اهتمام بیشتری داشته باشد.

  
   تاریخ درج خبر : 1395/08/15   |   ساعت درج خبر : ٠٩:١٧   |   تعداد نمایش خبر : 573


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
بازديدکنندگان اين صفحه: 545744 | بازديدکنندگان امروز: 798 | کل بازديدکنندگان: 4912243 | بازديدکنندگان آنلاین: 13 | زمان بارگزاري صفحه: 0.4030 ثانيه